Startujemy już w niedzielę! Co powinniście wiedzieć?


Ruszamy już w tę niedzielę, poniżej znajdziesz godziny startu, mapkę dojazdu i najważniejsze informacje dotyczące imprezy.

1. Jak dojechać na miejsce?


Impreza odbywa się przy żwirowni w Rybakach koło Kościerzyny. Wystarczy, że wpiszecie nazwę miejscowości w gps lub te koordynaty: 54°06'13.1"N 17°56'13.9"E, a traficie w miejsce na mapie poniżej. Tam już przy drodze będą ustawione banery informujące o dokładnym miejscu skrętu w las.



2. O której są starty i o której rusza biuro zawodów?

Program zawodów:
10:00 – otwarcie biura zawodów
10:00-13:00 – starty indywidualne Biegu Małego Twardziela (do 12 lat)
11:00 – start Biegu Średniego Twardziela (do 18 lat)
12:00 – start Biegu Twardego


3. Czy można dopisać się w dniu zawodów?

Tak! Koszt startu w tym wypadku to 120 zł dla Biegu Twardego, 30 zł dla Biegu Średniego Twardziela i 0 zł dla Biegu Małego Twardziela.

 

4. Jak przygotować się do startu?

Z pewnością trzeba wziąć odzież na przebranie, nieprzyjemnie wraca się do domu w ubłoconych ciuchach. Na miejscu będą przygotowane przebieralnie i depozyt. Wykąpać się będzie można w pobliskim ciepłym jeziorze.

Do samego biegania proponujemy szybkoschnące i niezbyt luźne materiały, część uczestników ubiera dodatkowo w rękawiczki i koszulki z długim rękawem, by uniknąć obtarć podczas przedzierania się przez krzaki.

Najlepiej zabrać buty, które dobrze trzymają się stopy i nie zgubią się w błocie, proponujemy również nie brać błyszczących białych najeczek, ale wychodzone obuwie z historią, któremu nie straszny brud i wilgoć.


5. Jak wygląda trasa? Czy jest niebezpieczna?

Trasa Biegu Twardego obejmuje trzy okrążenia po ok. 3 km. Pamiętajmy, że najważniejsza jest zabawa, więc jeśli chcecie zejść po np. drugi kółku, nie ma problemu.

Trasa Biegu Twardego stanowi serię piaszczystych podbiegów i zbiegów przeplatanych z okazjonalnymi kąpielami w błocie i odcinek wodny przy brzegu jeziora, tu w niektórych miejscach może być głęboko, dlatego też uczestnicy muszą umieć pływać.

Sama trasa nie jest niebezpieczna, a wymagająca. Nad uczestnikami sprawować pieczę będzie wykwalifikowana służba medyczna.

Trasa Biegu Średniego Twardziela to ok. 2 km, trasa będzie zbliżona do trasy Biegu Twardego, z wyłączeniem wody.

Trasa Biegu Małego Twardziela to maksymalnie ok. 1 km, trasa będzie przeszkodowa i piaszczysta.



6. Czy będzie parking na miejscu?

Tak, bezpośrednio przy biurze zawodów.


7. Pakiet startowy

W pakiecie startowym na Biegu Twardego dostaniecie numer startowy zwrotny chip, napój, a także kupon na jedzenie i piwo. Na mecie czkać będą medale. Z imprezy też przygotowana zostanie foto- i wideorelacja.


8. Czy...?

W przypadku potrzeby dalszych informacji prosimy o kontakt z koordynatorem imprezy: 519 121 199 lub 570 087 000.